Nedbøren helsar på

Det har vore ein kald og fin periode, men det kan bli litt våtare no.

Det blir kanskje litt våtare det neste døgnet, men det blir mest sannsynleg lite snø for dei fleste av oss.
Publisert:
Denne artikkelen er over tre år gammel

På morgonturen var det så kaldt at underteikna sin hund sjølv valde å ta den kortaste vegen heim. Ullundertøy og fleece er for lengst lagt fram. Men du bør nyte det tørre klimaet.

– Eit lågtrykk kjem inn frå Nordsjøen onsdag, som gjer at vi får vind frå sør-austleg retning, seier statsmeteorolog Lars Andreas Selberg.

Det betyr auka temperatur, meir vind – og etter alle høve; nedbør.

Sist veke fekk vi smake litt på snø, og i starten på denne veka har vi så absolutt fått kjenne vinteren på kroppen.

– Det er usikkert om nedbøren kjem som snø, sludd eller regn.

Med temperaturen på veg opp blir det mest sannsynlegvis mest regn.

– Onsdag er dagen det ligg an til mest nedbør, men det er usikkert kor mykje. Allereie i løpet av tysdagen er det venta at temperaturen vil gå over på pluss-sidan, seier Selberg.

Publisert: